Zdrowie naszych pacjentek i pacjentów jak i naszego zespołu jest naszym największym priorytetem. Dlatego w aktualnym czasie zwiększonego ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dołożyliśmy wszelkich starań, by zapewnić Państwu jeszcze większe bezpieczeństwo podczas wizyty u nas. Często zadawane pytania - Podolog Mińsk Mazowiecki, tel. 512005704 Dorota Wróbel
18 grudnia 2014

Często zadawane pytania

Czy w gabinecie przyjmujecie dzieci?

Tak. Dzieci są częstymi pacjentami naszego gabinetu. Nasi specjaliści (w większości rodzice) mają doświadczenie w kontaktach z tak wymagającym pacjentem, jakim jest dziecko. Potwierdzeniem tych słów są liczne wpisy zadowolonych małych pacjentów w naszych księgach gości.

W jaki sposób przygotować na wizytę u podologa?

Stopy powinny być czyste i najlepiej bez obecności starego lakieru na paznokciach. Lakier podolog musi zmyć, aby ocenić przed zabiegiem stan zdrowotny paznokci. Zajmuje to dodatkowy czas, który warto przeznaczyć na inne czynności. W sytuacjach, gdy klient po całym dniu np. pracy idzie bezpośrednio na zabieg i czuje się niekomfortowo (obawa przed nieświeżym zapachem stóp) istnieje możliwość szybkiego odświeżenia się przed zabiegiem. Zobacz też: Instrukcja dla Pacjenta przygotowująca do badania mykologicznego.

Czy podolog usuwa kurzajki i odciski podczas jednej wizyty?

Usuwanie zarówno kurzajek, jak i odcisków to proces. Należy przygotować się na kilka wizyt. Czas terapii uzależniony jest od wielkości problemu oraz od uwarunkowań genetycznych. Należy jednak pamiętać, że im dłużej będziemy bagatelizowali problem, tym dłuższy będzie czas leczenia

Czy usuwanie odcisków/kurzajek jest bolesne?

Sam zabieg usuwania zarówno odcisków, jak i kurzajek jest raczej bezbolesny. Lekki dyskomfort pacjent odczuwać może dopiero po samym zabiegu. Stosujemy specjalne odciążenia bolesnych miejsc w celu zminimalizowania dyskomfortu.

Czy po założeniu klamer na wrastające paznokcie muszę zrezygnować ze sportu?

Nie. Noszenie klamer nie przeszkadza w wykonywaniu żadnej aktywności fizycznej. Do naszego gabinetu zgłasza się wielu biegaczy, tenisistów i piłkarzy. Wielu z nich miało problemy z paznokciami i nie byli zmuszeni przerywać treningów w związku z prowadzoną terapią.

Czy w Państwa gabinecie usuwacie odciski u dzieci?

W większości przypadków bolesne zmiany na podeszwie stóp u dzieci, identyfikowane jako odciski są kurzajkami, ponieważ u dzieci bardzo rzadko tworzą się odciski. W naszym gabinecie usuwamy zarówno kurzajki, jak i odciski również u dzieci. Staramy się tak dostosować terapię, aby była jak najmniej uciążliwa i bolesna dla naszego małego pacjenta. Kurzajka na stopie może boleć tak jak odcisk – nie ignorujmy tego problemu u swojego dziecka.